Reagált a Spar az árstopos döntésre: és akkor most jöhet a további több száz pergyőzelem a kormánnyal szemben
Megjött a Spar reakciója az EU Bíróság ítéletére: örülnek.
Megjött a Spar reakciója az EU Bíróság ítéletére: örülnek.
Van az NGM közleményében minden: profithajhász multik, árdrágítók, piszkos játszmák, tisztességtelen profit. Nagy Márton felhúzta magát, és alaposan lehúzta az árstopos pert indító SPAR-t.
A SPAR perelte be a magyar államot, ez az ügy került a luxemburgi testület elé.
Két, technológiai óriásokat sújtó ítéletet hozott az Európai Bíróság, amelyekkel helybenhagyták az Európai Bizottság megközelítését – az Apple-nek és a Google-nek fizetnie kell.
Több pénzt szeretne kicsikarni Brüsszeltől a magyar kormány, azonban a végelszámolás újabb forrásmegvonásokat eredményezhet. Miközben Magyarország perrel fenyegetőzik egy csak általa jogosnak tartott összeg kifizetése kapcsán, bírósági ítéletben foglalt fizetési kötelezettségeinek nem tesz eleget.
Az Európai Bíróság 200 millió euró és a késedelem minden egyes napja után 1 millió euró megfizetésére kötelezte Magyarországot.
Kovács Tamás Iván a Gulyás Gergely szavain felháborodott brüsszeli polgármesternek üzent.
A Mol évek óta keresi az igazát a Mercedesszel szemben, egyelőre azonban még azt a bíróságot sem találta meg, ahol pert indíthat. Az Európai Bíróság hozott egy ítéletet ezzel kapcsolatban, amely alapján a magyar bíróságok is eljárhatnak. Elvileg.
A miniszterelnök sokat beszélt a kampányban „a háborún nyerészkedőkről”, de sosem mondta meg, kik ők, csak annyit árult el, hogy kevesen vannak, léteznek és erősek. Most velük fizettetné meg a menekültügyi szabályok megsértése miatt kiszabott gigabírságot. Szavai alapján reálisan valamiféle újabb, a pénz- és/vagy tőkepiacot érintő különadón dolgozhat a kormány.
A fideszes publicista a tüntetésen azt mondta, szerinte az ítélet „beavatkozás a magyar demokráciába”, és Csurka Istvánt is idézte.
Nem, nem fognak betelepíteni migránsokat.
A publicista, Békemenet-alapító szerint A tanú című filmből ismerős ítélkezést láthattunk.
Pár órával a precedens nélküli bírság kihirdetése után meg is született a megfejtés a miniszterelnök politikai igazgatójától.
Felháborítónak és elfogadhatatlannak nevezte a napi 400 milliós bírságot.
Rendkívül súlyos ítéletet hozott az Európai Bíróság Magyarországgal szemben, kimondva, hogy olyan jogsértést követett el a magyar kormány, amely precedens nélküli.
Június 13-án hirdet ítéletet az Európai Bíróság egy olyan ügyben, amely arról szól, hogy Magyarország nem hajtott végre egy korábbi bírósági ítéletet, és ezért pénzbüntetéssel sújtható. A magyar kormányzati kommunikáció az elmúlt pár napban beleerősített, és ezen ügy kapcsán arról beszélnek, hogy a határkerítés miatt akarják büntetni a magyarokat.
A Bíróság megerősítette az uniós szellemitulajdon-hivatal döntését.
Lázár most azt mondta, felvetette a kormányfőnek, hogy ha már a SPAR azt hazudta, hogy az állam meg akarta venni, akkor “ezt tekintsük ajánlatnak, és vegyük meg őket szőröstül-bőröstül”.
Összességében inkább politikai, mint jogi szempontból értelmezhető, hogy az Európai Parlament be akarja perelni az Európai Bizottságot. Az ok természetesen Magyarország és a részben felszabadított források. Az EP Orbán-ügyben nem alkuszik – ezt szeretné mindenki tudomására hozni. Elemzésünk.
Az uniós bíróság kimondta, hogy nem felel meg az EU-s jognak az a gyakorlat, hogy a menedékkérelmekre vonatkozó szándéknyilatkozatokat csak a belgrádi vagy a kijevi nagykövetségen lehet beadni. Magyarország azzal védekezett, hogy a fertőzésveszély miatt döntöttek így, a bíróság szerint azonban ez éppen a fertőzések terjedését segíti.